Toyota Rekora Gidiyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından yapılan açıklamalarda, 2016 sonrasında 2017’nin de çok iyi seviyelerde gittiği açıklandı.

Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil markalarından birisi olan Toyota, son dönemlerde ciddi bir atılım içerisinde. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından yapılan açıklamalarda bugüne kadarki süreç içerisinde en yüksek üretim kapasitesine ulaşılacağı ifade edilirken, en yüksek üretim ile birlikte ihracatta da rekor bekleniyor.

Rakamlar Nasıl?

2017'nin ilk 6 ayı içerisinde üretimde ciddi bir artış yaşayan marka, şu anda yüzde 210 oranında daha yüksek kapasitede. Bu üretim sonucunda ise üretim şu anda145 bin 230 seviyesinde. 2016'nın tamamındaki 154 binlik üretim yapıldığı düşünüldüğünde sadece bu rakama yarı yıl itibari ile ulaşılması da bu konuda dikkat çekti. İhraç edilen otomobilde de yine artış yaşandı. İhraç yüzde 350 yükseliş yaşanırken, bu yükseliş ile birlikte ihraç edilen araç sayısı 127 bin 900 oldu. Yaşanan bu durum 2016 yılının kolay bir şekilde geride bırakılmasını sağlarken, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye 2017’de daha yüksek kapasitede üretim ve ihracat hedefleniyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato tarafında konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamalarda üretimin arttırılabilmesi adına ek istihdam yaratıldığı belirtilirken bu konuda 2 bini aşkın kişiye iş imkanı sağlandığı belirtildi. Türkiye’de üretimi yapılan araçlar 100 farklı ülkeye gönderiliyor.