Tofaş İhracat Geliriyle Büyük Gelişme Kaydetti

Tofaş’ın ihracat gelirinin 25 milyar doları bulduğu açıklandı. İşte konuyla ilgili detaylar.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu tarafından yapılan yeni açıklamalarda, markanın yüksek bir ihracat gelirine ulaştığı belirtildi. Mevcut durumu hasat dönemi olarak değerlendiren Cengiz Eroldu, 2.5 milyonuncu aracın ihraç edilmesi ile birlikte büyük bir başarı sağlandığını vurguladı.

25 Milyar Dolarlık Katkı Sağlandı

Araç başına ortalama 10 bin dolar gibi bir gelir elde eden Tofaş, toplamda 2.5 milyon araç ile birlikte 25 milyar dolarlık bir ihracat geliri elde etmeyi başardı. Bu başarı aynı zamanda Türkiye ekonomisine de katkı sağladı. Bu rakamlarla büyümesini 2017 yılında da sürdüren Tofaş, böylece geleceğe güvenle bakan markalardan birisi olduğunu da gösterdi.

Tofaş aynı zamanda 2017’nin altı ayında da büyümesini sürdürdü. Bu süreci değerlendiren Cengiz Eroldu, güçlü büyümenin devam ettiğini, ilgili dönemde en yüksek üretimin de Tofaş tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Arge yatırımları ile birlikte büyümeyi sürdürmeyi hedeflediklerini söyleyen Cengiz Eroldu, şu anda 90 farklı arge merkeziyle Tofaş’ın aynı zamanda mutfağının da zengin olduğunu belirtti. Ar-Ge merkezlerinde 500’den fazla çalışanı olan marka iç ve dış piyasada etkileyici işlere imza atmaya devam ediyor. Pazarda daralma olmasına rağmen istatistiklerini arttırmayı başaran Tofaş, bu konuda iddiasını sürdürerek pazarın güçlü oyuncularından birisi olmayı başardı.