Tesla’nın Son Kazasında Suç Kimde?

Tesla’nın kullandığı oto pilot teknolojisi özellikle kaza durumlarında hedef oluyor. Peki son kazadaki raporlar ne diyor?

oto pilot teknolojisiyle sürücüsüz bir şkeilde kullanılabilir durumda olan Tesla modelleri zamn zaman kazaya da karışıyor. ABD’de yaşanan son örnekte, özellikle oto pilotun suçlu olduğu ifade edilmişti. Özellikle kaza yapan Kandiyohi Şerif Ofisi yaptığı açıklamada tamamne suçu oto pilot ve Tesla’ya attı. Bu açıklamalar üzerine araştırmalar tamamlanmamış olsa da Tesla’nın yanıtı gecikmedi.

Oto Pilot Sisteminde Sorun Yok!

Tesla tarafından yapılan resmi açıklamalarda, araştırmaların sürdüğü ve kazanın neden yaşandığına dair detayların net bir şekilde ortaya çıkarılacağı vurgulandı. Marka özellikle oto pilot özelliğinin çalışıp çalışmadığı noktasında henüz kanıta ulaşılamadığını fakat bu durumun sonuçlandırılacağını ifade etti. “Oto pilotun tasarlananlardan farklı bir şekilde çalıştığına inanmak için bir neden yok.” Diyerek bu duruma farklı bir şekilde yaklaşan marka, şimdi olayı aydnlatabilmek adına çalışmalarını srüdürüyor.

Oto Pilot Sisteminde Araç Hızlanmış

Sürücü tarafından yapılan açıklamalarda, aracın oto pilot özelliğinde olduğu ve virajda hızlandığı belirtildi. Hızlanma ile birlikte virajı alamayan araç ise böylece kazaya sebebiyet verdi. Önceki durumlarda odluğu gibi marka ve sürücüler yine karşı karşıya gelirken, olayın nasıl sonuçlanacağı önümüzdeki günlerde yapılacak araştırmalara göre belli olacak. Fakat oto pilot sisteminin daha çok kazada hedf olacağı da net olarak görülüyor.