Tesla Model 3 Artık Resmen Yollarda

Uzun zamandan beri büyük bir ilgi gösterilen ve beklenti yaratan Tesla Model 3 nihayet yollara çıktı.

Ürettiği elektrikli otomobillerle tüm dünyada büyük bir ilgi gören Tesla, yeni modeliyle yeniden yollarda. Tesla Model 3 adı verilen yeni modeli ile birlikte yeniden yollarda olmayı başaran Tesla, şimdiden dikkat çekmeyi başardı. Uzun zamandan beri ön sipariş dönemi ile müşterilerden talep toplayan marka, siparişlerini teslim etmeye başladı. Bu dönem özellikle Tesla seven kişilerde büyük bir heyecan yaratırken, yollarda kullanılmaya başlanan Tesla Model 3, şu an için iyi dönüşler alıyor. Üstelik fiyatın da bir önceki versiyona göre yarı yarıya düşmesi, alım gücünü yükseltmiş durumda

CEO’dan Açıklama

Şirketin CEO'su Elon Musk tarafından geçtiğimiz haftalarda yeni araç için detaylar paylaşılmıştı. Son olarak ise Tesla Model 3 teslimatları için özel bir tören yapıldı. Bu tören ile birlikte hem aracın yeni bir lansmanı hem de teslimat için Tesla Model 3 ön plana çıkarıldı.

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Fremont kentinde bulunan bir fabrikasında gerçekleştirilen özel etkinlik tüm dünyada dikkat çektiği gibi kişilerin Tesla Model 3’e olan ilgisi de böylece arttırıldı. Oldukça minimal bir şekilde çalışan marka, şu ana kadar sadece 30 araç teslim etti. Buna rağmen tüm dünyada konuşulmayı başaran Tesla, önümüzdeki dönemlerde 1500 araç teslim edecek. Siparişlerin oldukça yüksek olması, üretim hattını da hızlandırdığı gibi 1500 aracın Eylül ayına kadar teslim edilmesi hedefleniyor.