“Sürücüsüz Araçlar 2023'de Gelecek"

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Bursa’daki bir etkinlikte sürücüsüz araçlar ile ilgili detayları paylaştı.

Bosch, geçtiğimiz günlerde Bursa’da özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalarda, özellikle markanın uzun zamandan beri sürücüsüz araçlar üzerinde çalışmalar yaptığı ifade edildi. 4 aşamalı bir plan dahilinde çalışmalara devam edildiğini söyleyen Steven Young, şu anda markanın 2. aşamada olduğunu ve 2 aşamalık bir kısım kaldığını ifade etti.

Sürücüsüz Araçlarda Hedef 2023

Toplantıda mevcut planlar dahilinde markanın 2023 yılını hedeflediği ifade edilirken, 2023 yılı sonrasında Bosch’un hedeflerini tutturarak sürücüsüz araç dönemini başlatacağı ifade edildi. Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young tarafından yapılan açıklamalarda, sürücüsüz araçlar hakkında detaylar net bir şekilde aktarılırken, şu anda markanın yaptığı açıklamalar ile birlikte sektörde Bosch oldukça iddialı olduğunu gösterdi.

Bosch Büyümesini Sürdürüyor

Bosch ile ilgili mali bir tablo da açıklayan Young, cirolarının yüzde 3,6 büyüdüğünü ve 73,1 milyar Euro’ya ulaştıklarını ifade etti. Bosch çalışan sayı ise 390 bin kişiye yükseldi. Türkiye'de de iyi bir şekilde büyüme kaydeden Bosch, Türkiye’de yüzde 14 büyüme ile 12 milyar TL'lik ciroya ulaştı. Türkiye ayağında da Bosch hummalı bir çalışma sürdürdüğü gibi Türkiye’de istihdama katkı sağlanıyor.