Sevgililer Günü İçin Intel Security Araştırdı!

Inter Security yayınlandığı son rapor ile birlikte sevgililer gününe yönelik önemli bir araştırma yaptığını duyurdu.

Intel Security anketine göre telefon gibi akıllı cihazlarda geçirilen süre giderek uzuyor ve artık kullanıcılar daha çok telefonlarla ilgileniyor. Bu bakımdan kişilerin yüz yüze ilişki yaşaması giderek düşüş gösteriyor. Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar bu konuda ciddi bir sorun olarak görülürken, yaşanan bu değişim, rapor ile birlikte net bir şekilde gözler önüne serilmiş durumda.

Teknoloji önemli gelişmeleri bizlere sunsa da raporlarda da belirtildiği gibi farklı ve olumsuz etkilerin yaşanabilmesi söz konusu. Intel Security raporuna göre önemli sonuçlar ve noktalar ise şöyle;

  • Katılımcıların yüzde 40’ı, sevgilisinin telefona daha fazla ilgi gösterdiğini düşüyor.
  • İlişkilerde artık cihazlar bir erkek ya da kadın olarak görülüyor.
  • Katılımcıların üçte biri ilk buluşmada dahi bu konuda sorun yaşadığını söylüyor.
  • Katılımcıların yüzde 45’i beraberken herhangi bir yasaklama koymuyor.
  • Katılımcıların yüzde 45'i ise bu konuda tartışma yaşandığını söylüyor.

Bu sonuçlara bakıldığında sorunların giderek arttığı ve katılımcıların büyük bir bölümünün bu konuda sorun yaşadığı net bir şekilde söylenebilir. Kişilerin üstelik bu konuda oldukça temkinli olması ve şifrelerini paylaşmayı tercih etmemesi de raporda dikkat çeken noktalar arasında. Öyle ki çiftlerin sadece yüzde 30’a sosyal medya hesaplarının şifrelerini, yüzde 28’i ise e-posta şifrelerini paylaşmayı tercih ediyor. Bu bakımdan paylaşma noktasında büyük bir bölüm çok fazla istekli değil.