Porsche Satışlarını Yüzde 7 Arttırdı

Dünyaca ünlü otomotiv markası Porsche için açıklanan son rakamlar oldukça etkileyici bulundu. İşte satış raporlarında son durum.

Porsche 2017 yılı itibari ile çıkışını sürdürdü. 2017’nin ilk yarısı itibari ile markanın elde ettiği rakamlarla ilgili detaylar paylaşılırken, satışların yüzde 7 oranında artış göstermesi bu konuda tüm dikkatleri Porsche’ye çevirdi. Bugüne kadarki süreç içerisinde oldukça etkili bir süreç yaşayan Porsche, satışlarıyla birlikte gelirlerini de arttırmayı başardı. Açıklamalara göre şirketin gelirlerindeki kazanç oranı yüzde 8 oldu. 11,8 milyar Euro’ya çıkan gelir, Porsche’nin ekonomik anlamda iyi bir duruma gelmesini sağladı. Marka tarafından açıklanan raporlarda üstelik üretim hattına dair detaylar da paylaşıldı.

İlk 6 Ayda 126 Bin Araç Satışı

Porsche tarafından ilk altı aylık süreç içerisinde 126 binlik satış yapıldı. Bu satışlar için işin mutfağında ise 29 bin 280 kişi çalıştı.

Rakamlarla Porsche’nin İlk Altı Ayı

Porsche için açıklanan ilk yarı yıl sonuçlarında dikkat çeken ayrıntılar ise şöyle;

Faaliyet sonuçları yüzde 16 artışla 2,1 milyar Euro'ya, gelirler ise yüzde 8 artarak 11,8 milyar Euro'ya yükseldi.

Şirketin kâr marjı yüzde 18,1'e yükseldi.

Otomobil satışları yüzde 7 büyüdü.

Şirketin çalışan sayısı yüzde 12 arttı.

Konuyla ilgili ilk değerlendirme ise Porsche AG İcra Kurulu Başkanı Oliver Blume’den geldi. Porsche olarak çok iyi bir planlama ve pazarlama stratejisi yürüttüklerini söyleyen Oliver Blume, bu büyüme ile birlikte başarılı bir yarı yılı geride bıraktıklarını söyledi.