Porsche İlk Süper Hızlı Şarj Aletlerini Berlin'e Yerleştirdi

Elektrikli otomobil sektöründe iddialı olan Porsche, Tesla gibi liderleri zorlamaya başladı.

Dünya genelinde Tesla ile birlikte başlayan akımda şu anda çok farklı oyuncu piyasada. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, elektrikli araç sektörüne yönelik yeni çalışmalar yapan Porsche’nin elektrikli araçlar için istasyon kurmaya başladığı ve bu konuda ilk istasyonun Berlin’de kullanıma hazır hale getirildiği ifade edildi.

Twitter’dan Duyuruldu

Konuyla ilgili detayları resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşan Porsche, Berlin’de gerekli çalışmaların yapılarak elektrikli araçların destek alabileceği merkezlerin oluşturulduğunu söyledi.

Kurulan hızlı şarj platformları 150 kW’lik enerji sağlıyor. Porsche bu değeri ise Tesla’yı geçmeyi de başardı. 20 kW’lik fark yaratan Porsche, daha hızlı bir şekilde şarj desteği sunuyor. Üstelik Porsche tarafından üretilecek yeni araçların Tesla modellerine göre çok daha yüksek kapasitede olacağı konuşuluyor. Böyle bir hamlenin gelmesi halinde ise Porsche’nin piyasada çok kısa süre içerisinde Tesla’yı geride bırakması mümkün olabilir.

Porsche Mission E Nasıl Olacak?

Markanın en iddialı modellerinden birisi olacak Porsche Mission-E, bu yatırımların ilk ürünü olarak piyasaya sunulacak. Mevcut istasyon değerlerine göre bu modelin %80'i 15 dakika içinde dolabilecek. Bu da elektrikli modellerin kullanımındaki tüm handikapları ortadan kaldırabilecek durumda. Porsche Mission-E ile birlikte piyasaya giriş yapmaya hazırlanan markanın, bu konuda nasıl bir fark yaratacağı ve piyasadan nasıl bir ilgi göreceği de oldukça merak ediliyor.