Mercedes'in Kablosuz Şarj Desteği Verecek

Elektrikli otomobiller için çalışmalarını sürdüren Mercedes, kablosuz şarj üzerine planlar yapıyor.

Mercedes 2018 yılı itibari ile eletrikli araçlarda yeni bir dönem başlatacak. Marka tarafından yapılan açıklamalara göre 2018 yılı ile birlikte elektrikli araç kullanan kişiler, Mercedes’in özel teknolojisi sayesinde kablosuz bir şekilde şarj desteği alabilecek. Elektrikli araçlar için problem olarak görülen şarj noktasında, kablosuz bir şekilde çözüm sunmayı hedefleyen Mercedes, böylece daha kolay ve pratik bir şekilde şarj ihtiyacını karşılayacak.

Mercedes Kablosuz Şarj Sistemi Nasıl Çalışacak?

Mercedes kablosuz şarj için araçların altına özel bölümler ekleyecek. Aynı zamanda şarj alanlarında da bu panele göre ayarlanmış güç panelleri kurulacak. Aracın bu paneller üzerine park edilmesi sonrasında ise bu panellerden kablosuz bir şekilde enerji alacak olan Mercedes araçları, böylece kablo gereksinimi olmadan şarj olarak, kullanıma hazır hale getirecek. Üstelik panellere yanaşma noktasında da Mercedes araçlar üzerinden destek verecek ve kamera kontrolleri ve yönlendirmeler sayesinde tüm sürücülerin sorunsuz bir şekilde bu yeniliği kullanmasını sağlayacak.

Mercedes tarafından yapılan bu çalışmalarda BMW’nin de katkısı olduğu söylenirken, elektrikli araçların tümünde bu yeni teknoloji ile birlikte kablosuz şarj döneminin başlaması da mümkün. Öyle ki tüm markalar, bu konuda önemli bir çözüm bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.