Mercedes X-Class İlk Defa Görüldü

Almanya’da üretimi yapılan Mercedes X-Class ilk kez görüldü. İşte detaylar.

Tüm dünyada yakından takip edilen Mercedes, yeni aracıyla görüldü. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda markalanın uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı Mercedes X-Class modeli ile ilgili hazırlıkların tamamlandığı ve araç için satış sürecine geçildiği ifade edildi.

Mercedes X-Class İlk Olacak!

Mercedes X-Class ile ilgili en önemli detay ise markanın bugüne kadar ilk defa pick-up segmentinde yer alması oldu. Öyle ki Mercedes X-Class öncesinde bu alanda üretim yapmayan marka, Mercedes X-Class ile birlikte bu sektörde de var olmayı başardı.

Yola Çıkmaya Hazır

Mercedes X-Class için yapılan açıklamalarda, aracın yola çıkmaya hazır olduğu ifade edildi. Bu bakımdan uzun zamandan beri gizli bir şekilde görülen Mercedes X-Class için artık resmi tanıtım tarihi beklenmeye başladı

İlk Defa 2016’da duyurulmuştu

İlk olarak Mercedes’in Ekim 2016‘da Stockholm’de düzenlediği etkinlikte Mercedes X-Class için duyuru yapılmıştı. Pickup tarzında yeni bir model üzerinde çalışmalara başladığını duyuran marka, bu duyuru ile birlikte markanın bir ilki gerçekleştireceğini de paylaşmıştı. Gelinen noktada ise Mercedes X-Class artık resmen yollarda olacak. Mercedes X-Class araç için ölçülerde değişiklik yapan marka, değişiklikler sonuncuda 5.340 milimetre uzunluğa, 1.920 milimetre genişliğe, 1.819 milimetre yüksekliğe ve 3.150 milimetre gibi iddialı bir aks mesafesine sahip bir araç üretmiş durumda.