Mercedes-Benz Türk, 50. Yıl Dönümünü Kutladı

Mercedes-Benz 50. yılı için özel kutlamalar yaptı. İşte markadan detaylar.

Tüm dünyada büyük bir dikkat çeken Mercedes-Benz, Türkiye’de de etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 1967 yılında Otomarsan ismiyle İstanbul’da kurulan Mercedes-Benz Türk, bu tarih itibari ile günümüzde kadar geldiği gibi aradan geçen 50. yıl özel kutlamalar ile duyuruldu.

Kısa Sürede Artış Yaşandı

1967 yılında kurulduktan sonra kısa süre içerisinde pazarda etkin hale gelen Mercedes-Benz, yatırımlarıyla Türkiye’ye değer katmayı başardı. Özellikle Türkiye’nin yabancı sermayeli markalarına bakıldığında ilk sırada yer alan Mercedes-Benz Türk, bu bakımdan oldukça dikkat çekici durumda.

Tarihi Bir Kutlama Oldu

50. yılı için özel bir konseptin tercih edildiği Mercedes-Benz Türk’te konuklar da etkileyici bir tanıtıma şahit oldu. Özellikle eski İstanbul sokaklarının canlandırıldığı etkinlikte, konuklar giriş bölümünden itibaren tarihe tanıklık etme fırsatı buldu. Üstelik etkinlikte Mercedes-Benz Türk’ün ilk araçları da yer aldı. Kutlamalara gelen kişiler, Mercedes-Benz’in ilk araçlarını görme fırsatı elde ettiği gibi özellikle İstanbul’da kullanılan ilk Mercedes-Benz araçları da dikkat çekmeyi başardı. Etkinlik kapsamında aynı zamanda Mercedes-Benz tarafından gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren kişilere ödülleri de verildi. Etkinliğe Mercedes-Benz nezdinde üst düzey katılım gerçekleşirken, tanıtımda yer alan bazı önemli isimler şöyleydi;

Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi, Kamyon ve Otobüs Grubu Başkanı Martin Daum,

Daimler Otobüs Grubu ve EvoBus Başkanı Hartmut Schick

Mercedes-Benz Kamyon Grubu Başkanı Stefan Buchner

Mercedes-Benz Kamyon Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü Till Oberwörder