Lüks Otomobile İlgi Azalmıyor

BMW, Mercedes-Benz ve Porsche gibi markaların aralarına dahil edildiği lüks otomobil satışlarında yüksek rakamlar devam ediyor.

2017 yılının ilk ayı aylık süreci içerisinde lüks otomobile olan ilgi dikkat çekti. Markalar üzerinden hazırlanan raporlarda, BMW, Mercedes-Benz ve Porsche gibi dünya devlerinin satışları yüksek rakamlara ualştı. Üstelik bu markaların yaptığı satışlar ile birlikte mevcut rakamlar 7. kez dünya rekorunun kırılacağını da şimdiden gösteriyr.

Satış Rakamları Yükseliyor

2017 dahilinde hızlı bir şekilde piyasaya giriş yapan markalar arasında özellikle Almanya menşeili markalar dikkat çekiyor. Audi başta olmak üzere BMW, Mercedes-Benz, Porsche gibi markalar, yüksek satış oranları sayesinde lüks araç satışlarının yüksek seviyelere ulaşmasını sağladı.
Çin Etkisi Görülüyor

Lüks otomobil satışlarındaki en önemli etken ülke ise Çin. Markaların Çin’de yaptığı satışlardan iyi dönüşler alması, bu konuda yüksek satış rakamlarına ulaşılmasını da kolaylaştırıyor.

En Çok Satış Yapan Marka Mercedes-Benz

İlk altı ay içerisinde en çok satış yapan marka Mercedes-Benz olarak açıklandı. Marka uluslar arası alanda yüksek satış rakamlarına ulaşırken, artışın yüzde 13.7 olduğu açıklandı. Üstelik bu artış ile birlikte 1 milyon barajını geçmeyi başaran marka, 1 milyon 144 bin adet satış ile dünya pazarının lideri olmayı başardı.

BMW’yi Geçti

Mercedes-Benz üstelik elde ettiği bu başarı ile birlikte BMW’yi de geçmeyi başardı. İki marka arasındaki farkın 106 bin adet.