iPhone 8 Ekranı Kaç İnç Olacak?

iPhone 8 için gelen son bilgilerde ekranın 5 inç olabileceği belirtildi. İşte iddialar.

Eylül ayı itibari ile piyasaya giriş yapması beklenen iPhone 8 hakkında oldukça ilginç iddialar geldi. Bugüne kadar çok fazla konuşulmayan bu yeni özelliğe göre iPhone 8, 5 inç bir ekranla gelecek. Bu durum Apple adına farklı bir durumu ortaya çıkarıyor. Öyle ki 5.8 inçlik bir ekranla tanıtılması beklenen iPhone 8, 5 inçlik ekran ile birlikte çok daha düşük bir ekran ile kullanıcılara sunulacak.

Gelen iddialar arasında dikkat çeken farklı detaylar da var. Öyle ki Apple'ın yeni planlarına göre iPhone 8 dışında iki yeni telefon daha tanıtılacak. Bu cihazlar ise iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olacak. Bu açıdan telefonların birinde farklı özelliklerin kullanılması da makul görünüyor.

Cam Tasarım Ve Kablosuz Şarj İle Gelecek!

Telefon için paylaşılan bilgilerde yeni modellerin cam tasarıma sahip olacağı ve kablosuz şarj destekleyeceği de belirtiliyor. Bu açıdan yeni modeller pek çok farklı yeniliği de kullanıcılara sunacak. Bu açıdan önümüzdeki günlerde yeni iddialar ile birlikte yeni modeller için çok farklı durumların ortaya çıkması mümkün.

iPhone 8 ya da farklı bir isimle adlandırılacak yeni iPhone modeli, bu konuda oldukça konuşulacağı benziyor. Özellikle 10. Yıla özel olarak sunulacak olan bu yeni cihaz, Apple'ın 2017 ve 2018'de çok parlak bir dönem yaşamasını sağlayabilir.