Google Chrome VR'yi Desteklemeye Başladı!

Google, Chrome tarayıcısının VR için destek aldığını açıkladı.

Chrome için yapılan geliştirme ile birlikte VR içeriği herkesin tarayıcıdan bu yönde yararlanmasını sağlayacak. Daydream uyumlu Android cihazlarına sahip kullanıcılar artık Chrome uygulamasındaki sanal gerçeklik (VR) içeriğini görüntüleyerek daha kolay bir kullanıma sahip olacak.

Google Güncellemesi Neleri Getirecek?

Üstelik Google, herhangi bir telefon veya masaüstü bilgisayarda VR içeriği görüntülendiğinde, parmak veya fareyi kullanarak etkileşim kurabildiğiniz için VR kulaklığınız olmasa bile VR içeriğinin keyfinin çıkarabileceğini söylüyor. Şirket, Google Cardboard VR kulaklık içindeki VR sayfalarını görüntülemeyi mümkün kılacak.

Web Siteleri Açıklandı

Google yaptığı duyuru ile birlikte kullanıcılara da önemli bir yol haritası verdi. Açıklamada VR içeriğini destekleyen bazı web siteleri açıklandı ve yakında daha fazla web sitesinin bu alana ekleneceği duyuruldu.

300 binden fazla ünlü ev, müze, kanyon, mimari ve diğer gerçek yerler, Matterport'un kütüphanesi, Google tarafından yayınlanan web site listesinde yer alıyor. Kullanıcılar için önümüzdeki günlerde durumun güncellenecek olması VR deneyiminin çok daha artmasını sağlayacak. Yapılan açıklamalar sonrasında Chrome için yayınlanan güncellemenin alınmasının zorunlu olduğu belirtilirken, güncellemeyi alan tüm kullanıcılar özel gözlükleri ile birlikte bu farklı ve eşsiz deneyimden yararlanabilecek.

Gelecek yıllarda VR konusunda gelişmelerin daha da hızlanması bekleniyor. Bu açıdan bakıldığında Chrome şimdiden yaptığı hamle ile birlikte geleceğe daha hazır bir hale geldi.