Emisyon Sorunu Almanları Korkutuyor

Alman yönetimi, özellikle emisyon skandalları nedeniyle oldukça tedirgin durumda. İşte konuyla ilgili detaylar.

Alman yönetimi uluslar arası alanda itibarını düşürmemek adına bu konuda yoğun bir şekilde çalışmalara başlarken, arka arkaya gelen soruşturmalar, ülkedeki durumu daha da zorlaştırmış durumda. Özellikle ülkedeki otomotiv sektörünün geleceği adına yönetim bu konuda kısa süre içerisinde çözüm bulmayı hedefliyor.

“Güveni Yeniden Sağlamalıyız!”

Konuyla ilgili en önemli açıklamalardan birisi Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt oldu. Bild am Sonntag gazetesi için röportaj veren bakan, yaptığı açıklama ile birlikte bu konuda durum hakkında net bir özet geçti. Otomobil endüstrisinin yeniden güven sağlaması gerektiği üzerine duran Bakan, bu konuda gerekli tüm çalışmaların yapılacağını ifade etti. Otomotiv sektöründeki bu durumun, özellikle Made in Germany ürünleri için zarar yaratabileceğini ifade eden bakan, bu durumun toparlanması adına çalışmalara başlandığını ve büyük hamlelerin yapılması gerektiğini ifade etti.

Ulaşma Bakanı tarafından yapılan bu açıklamanın yanı sıra bir açıklama da Ekonomi Bakanı’ndan geldi. Özellikle elektrikli otomobiller için Almanya’nın rekabet içerisine girebilmesi adına mutlaka güvenin sağlanması gerektiğini ifade etti. Bu bakımdan ülkede şu an için tek hedef, otomotiv sektörünün diğer ülkelerde ve vatandaşlarda gerekli güveni yeniden sağlaması. Konuyla ilgili yapılan tüm işlemler, Almanya için büyük bir öneme sahip olurken, önümüzdeki günlerde net ve somut adımların atılması bekleniyor.