Elektrikli Mini Tanıtılacak

BMW cephesinden gelen yeni haberler büyük bir ilgi uyandırdı. İşte yeni Mini modeli ile ilgili detaylar.

Çalışmaların İngiltere’de yapıldığı yeni mini modeli elektrikli olacak. Yapılan son açıklamalar ile birlikte bu konudaki detayların elde edildiği Mini modeli, bugüne kadarki en farklı ve en yenilikçi Mini modeli olacak. Açıklamalara göre Almanya'da üretilecek olan yeni Mini, tüm dünyada büyük bir beklenti yaratmış durumda. Üstelik mutfak alanında da yeni Mini için çalışmalar oldukça hızlandırılmış durumda.

Frankfurt’ta Tanıtılacak!

Mini modelinin elektrikli versiyonu için ilk resmi tanıtımın Eylül ayında olması bekleniyor.

Frankfurt Motor Show 2017 adı ile düzenlenecek olan etkinlik, Mini modelinin de ilk kez görüldüğü yer olacak. Şu ana kadar gelen bilgilere göre yeni model tamamen elektrikli olacak. Bu bakımdan çevreci Mini, uzun menzil süresiyle ekonomik ve daha raht bir yolculuk sunacak.

Mini Tek Bataryada 402 KM Gidecek

BMW’nin merkezlerinden birisinin de olduğu Bavyera bölgesinde üretimin yapılacağı Mini için menzil süresi oldukça merak ediliyor. Bugüne kadar yapılan açıklamalara göre cihazın menzili 402 km olacak. Bu bakımdan diğer otomobillere göre oldukça iyi bir menzil süresine sahip olan araç, kullanımda da herhangi bir sorun yaşatmayacak.

Seri Üretim 2019’da

BMW cephesinden gelene bilgilere göre Mini seri üretimi 2019’da yapılacak. Bu üretimde ise hedef yüksek bir kapasite ve satış. Öyle ki beklentilere göre Mini elektrikli versiyonu için 2025 yılına kadar 500 bin elektrikli modelin üretilmesi bekleniyor.