BMW i8 Nasıl Olacak?

BMW’nin merak uyandıran modellerinden birisi olan BMW i8 için detaylar netleşmeye başladı.

2018 yılında BMW tarafından piyasaya sunulacak olan BMW i8, oldukça dikkat çekiyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şık ve sportif bir tasarımın tercih edildiği İ8’de üstelik farklı olarak üstü açık versiyon da piyasaya sunulacak. Hibrit döneminin başladığı BMW’de yeni model için de hibrit seçeneği sunulacak.

Bmw İ8 Roadster Teknik Özellikleri Neler?

BMW İ8 Roadster, yeni versiyonuyla dikkat çekecek. LED ışıklandırmalar, tamponlar ve jant seçenekleri sayesinde kişilerin satın alma aşamasında farklı seçeneklere sahip olacağı BMW İ8 Roadster, bu bakımdan kişiler için alternatif yaratmayı da başaracak. 2012’de Pekin Otomobil Fuarı’nda Roadster modeli için tanıtım yapılırken, bu tanıtım sonrasında yeni model piyasada yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Bu bakımdan yenilene ve daha da güçlenen BMW İ8 Roadster için şartlar şimdi çok daha iyi durumda

BMW İ8 Roadster Motor Özellikleri Neler?

BMW İ8 Roadster motoru 1.5 litrelik. 3 silindirli olan araç turbo destekli. Benzinli ve elektrikli olmak üzere iki farklı seçeneğe sahip olan araç, kişilerin tercihlerine göre farklı bir kullanım sunuyor. Bu motor seçenekleri ve özellikler doğrultusunda BMW İ8 Roadster, önceki versiyonlara göre yüzde 10 daha fazla bir performans sağlayacak.

Spor otomobil ruhunu başarılı bir şekilde yakalayan BMW İ8 Roadster’in, kelebek kapı formuna sahip olması ve aracın tavan bölümünün manuel olarak çıkartılabilmesi bekleniyor.