Audi Elektrikli Araçlar İçin 10 Milyar Euro Ayıracak

Audi tarafından yapılan yeni açıklamalarda, elektrikli araçlar için 10 Milyar Euro’luk bir yatırımın yapılacağı ifade edildi.

Elektrikli araba üretimi için tüm markalar atağa geçerken, yeni bir açıklama Audi’den geldi. Marka tarafından yapılan açıklamalarda, 10 milyar Euro gibi dev bir bütçenin sadece elektrikli araçlar için ayrılacağı ifade edildi. Bu bakımdan elektrikli araçlarda Audi şimdiden iddialı olacağını göstermiş oldu. 2022 yılına dair yapılacak olan bu yatırımlar sayesinde marka aynı zamanda tasarruf planı da hazırlamış durumda. Böylece ek bir bütçeden ziyade marka tasarruf ile bu bütçeyi ayıracak.

Volkswagen Audi İle Güçlenecek

Volkswagen tarafından yönetilen Audi, geleceğe yönelik 5 farklı elektrikli model istiyor. Bu 5 model ile birlikte piyasada yer alacak olan marka, elektrikli araçlarıyla yüksek satış rakamlarını hedefliyor. İlk model ise 2018 yılında Belçika’da yola çıkacak. Marka tarafından piyasaya sunulacak bu araçlar için kar marjı ise yüzde 8.

Porsche İle Ortak Çalışma

Markanın yeni elektrikli modellerdeki en önemli güçlerinden birisi ise Porsche olacak. Öyle ki ortak bir çalışmanın yapılacağı elektrikli modellerde, Porsche desteğinin olacak olması, performansı da arttırabilir. Audi için en büyük handikap ise Volkswagen’in emisyon skandalına karışmış olması. Bu bakımdan maddi yeniden marka oldukça hassas durumda.