Anadolu Isuzu Elektrikli Toplu Taşıma Aracı Çözümü

Anadolu Isuzu, toplu taşıma için elektrikli bir çözüm sunmayı planlıyor. İşte konuyla ilgili detaylar.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geçtiğimiz günlerde özel bir tanıtıma katıldı. Anadolu Isuzu tarafından düzenlenen etkinlikte, tamamen yerli imkanlarla geliştirilmiş elektrikli toplu taşıma aracı tanıtıldı. Bu tanıtımda yer alarak konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Veysel Eroğlu, yeni çalışmaların büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Tanıtımda özel bir konuşma yapan Eroğlu, şehirler için en büyük sorunun ulaşım olduğunu ve elektrikli araçlarla ulaşımın ekonomik hale getirilmesinin büyük bir dönem başlayacağını ifade etti.

Ulaşım En Önemli Sorun!

Ulaşımın vatandaşlar adına büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da bu konuda büyük bir destek verdiğini ve böylece Türkiye’de ulaşım alanındaki tüm sorunları ortadan kaldırabileceklerini ifade etti.

Kapasite Artacak

Anadolu Isuzu’nun desteği ile birlikte toplu taşımada yeni bir dönemin başlayacak olması, ulaşımda kuralları yeniden belirleyecek. Öyle ki ucuz ulaşım şansı sayesinde daha kapasiteli bir şekilde çalışacak olan şehir içi hatları, daha fazla kişiye hizmet verecek. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde elektrikli araçların yollara inmesiyle birlikte daha cazip ulaşım imkanlarının da yaratılması hedefleniyor. Bu kapsamda Türkiye’deki en büyük hedef şans ise Anadolu Isuzu.