Akşener: Devlet töreni değil, iktidar partisinin şovuydu

Akşener, 19 Mayıs'ta liderlerin Samsun'da buluşmasına dair, "Devlet töreni değil, iktidar partisinin şovuydu'' açıklamasında bulundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyasi parti liderlerinin Samsun’da 19 Mayıs kapsamında birlikte poz vermesine dair açıklamalarda bulundu. Akşener, o fotoğrafta olmamasını “devlet töreni değil, iktidar partisinin şovuydu” sözleri ile savundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akşener şu açıklamaları yaptı:

"Samsun'daki devlet töreni değil, iktidar partisinin şovuydu''

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının çıktıkları yol Türk tarihinin dönüm noktalarından biri oldu. Bugün bayrağımız dalgalanıyor, ezanımız okunuyorsa bunu istiklal sevdalılarının mücadelesine borçluyuz. GİK toplantısı sonrası aziz milletimize bildirgemizi ilan ettik.

Dedik ki, bu milleti refah ve bolluk içinde yaşatmak gibi bir zorunluluğumuz var. Bu aziz milletin iradesinin önünde hiçbir güç duramaz. Ülkeyi yönetenler bu milletin acılarına çare bulmak zorundalar.

Sonra fısıltı gazeteleri dedikodulara başladı. Dediler ki Meral Akşener devlet törenine katılmadı. Evet katılmadık çünkü o bir devlet tören değil, iktidar partisinin şovuydu. Zübeyde Hanım’ın Peygamber efendimizin adını verdiği Mustafa Kemal Atatürk’ün adını silmeye çalışanların yaptığı tam bir riya idi. 6 Mayıs’ta YSK darbesi ile millet iradesine yok sayanların, sonra hadi Samsun’a gidenlerin inandırıcılığı yoktu.

''Evet katılmadık var mı diyeceğiniz?"

Orada AK Parti Genel Başkanı olarak boy gösterdi. Orada yapılan şovu da siyasi kurnazlığı da reddediyoruz. Biz Samsun’da siyasi hesapla giden iktidarla değil yüreği ile giden milletimizle bir arada olacağız dedik. Evet katılmadık var mı diyeceğiniz?"