5G Logos Hazır!

Önümüzdeki dönemlerde kullanımı alınacak olan 5G için şimdiden logo çalışmaları tamamlandı.

Nesnelerin interneti kavramının daha fazla insan hayatına girmesi mobil birinin daha hızlı olmasını zorunlu hale getirirken bu alanda yapılan çalışmalar ile birlikte 5G geçişi de sağlanabilecek. Bugüne kadar yapılan açıklamalarda 5G için 2020 yılının hedeflendiği belirtilirken son 3 yıllık süre içerisinde girilen yeni internet teknolojisi için çalışmalarda planlar dahilinde gerçekleştiriliyor.

5G Gelişiyor!

5GK için yapılan yeni logo çalışması oldukça dikkat çekerken teknoloji için şimdiden yeni tasarımın belli olması heyecan yarattı. Mevcut mobil bağlantılarının çok daha üstünde bir hizmet sunacak olan 5G daha hızlı daha güvenli ve daha geniş kapsama alanına hitap edebilecek. Bu açıdan Türkiye'deki pek çok operatör tarafından da şimdiden çalışmaların başlatıldığı 5G internet kullanımında yeni bir dönem açarak daha çok işlemlerin mobil üzerinden yapılmasını sağlayacak. Öyle ki Türkiye'de geçtiğimiz yıllarda Kullanıma sunulan 4.5G mobil veri kullanımını oldukça artırmıştı.

Logo Dikkat Çekiyor!

Bu bakımdan 5G için beklentiler çok daha fazla. Hizmet veren operatörler mevcut değişime ayak uydurabilmek ve kullanıcılarına 5G hizmetini sunabilmek için şimdiden çalışmalarını hızlandırırken Türkiye'de Turkcell gibi pek çok öncü firma bu geçiş için önemli bir yolu kaydetmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde yaptık yapılan tanıtımlara göre beşgenin yeni logosu ise şöyle;