2017 Model iPhone, Galaxy S Nasıl Olacak?

Mobil sektörün iki önemli rakibi Samsung ve Apple, sektöre sokacakları yeni telefonlarda fark yaratabilecek mi? Beklenen özellikler neler?

En son rapora göre, Apple'ın bu sonbaharda üç iPhone'u duyurması bekleniyor ve hepsinin kablosuz şarj ve cam kasayı desteklediği sızdırılmış durumda. Bu bakımdan yeni iPhone serisi bugüne kadarki tüm alışkanlıkları değiştirebilir.

Samsung Cephesinde Durum Ne?

En son çıkan söylentilere göre 5.7-inç ekranla gelecek Galaxy S8'de 3.000mAh pil, 6.2-inç Galaxy S8 Plus modelinde ise 3.500mAh batarya öne çıkartılacak ve telefon böylece daha uzun bir pil ömrü sunacak.

İki Modelin Yarışında Kim Galip Gelecek?

İki model şimdiden karşılaştırılmaya başlanırken, bu noktada dikkat çeken en önemli detay, Apple'ın 10. Yıla özel olarak özel bir iPhone serisini sunacağı. Bu bakımdan uzun zamandan beri kullanıcıların beklentileri Apple tarafından kolay bir şekilde karşılanabilir. Bu açıdan piyasaya sunulacak yeni iPhone kullanıcıların daha fazla ilgisini çekebilir.

Samsung için ise 2016 yılı tam bir fiyaskoydu ve marka şu anda kullanıcıların patlama konusundaki tereddütlerini gidermeye çalışıyor. Bu noktada başarılı olunması halinde ise S8 serisi için daha iyi bir tablo çizilebilir. Fakat bu konuda şu an için durumun sanıldığı kadar da stabil olduğunu söylemek zor. Öyle ki Note 7 açıklamaları sonrasında da kullanıcıların çok fazla ikna olmadığı görülmüştü. Bakalım iki markanın yarışmasında bu sefer öne kim geçecek.